b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_11_pelister_eurofarm.jpg

РК Еурофарм ги известува своите фанови и симпатизери дека од вторник (20 ноември 2019 година) ќе ги пушти во продажба влезниците за натпреварот од 10. коло на Суперлигата против Пелистер. Натпреварот ќе се игра в среда на 21 ноември од 17:00 часот во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола.

Билетите по цена од 50 денари може да се купат во Тобако Вагабонд - Brother tobacco (Широк Сокак), Тобако Снеки нова (градско шеталиште), и Тобако All in one (новиот пазар).

За овој натпревар важат и сезонските билети на РК Еурофарм Работник.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48