b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_11_eurofarm_-_vardar_j.jpg

Деветти натпревар и деветта победа за ракометарите на Еурофарм Работник, кои остануваат на врвот на табелата во Суперлигата, откако се сретнаа по еднаш со сите противници. Денес во Битола лесно беше победен Вардар Јуниор во нерамноправен дуел, кој момците на Чирковиќ имаа тест пред европското деби овој викенд.

Еурофарм Работник - Вардар Јуниор 40-23 (20-12)

Спортска сала „Боро Чурлевски“ - Битола. Гледачи: 700
Судии: Никола Пауновски и Оливер Спировски

Еурофарм Работник:
Трајковски 1, Чаневски, Ивановиќ 6, Ојлески 8, Маркоски, Талевски 2, Чурлевски 3, Мемиќ 1, Кузмановски 4, Кукоски 2, Г. Крстевски 2, Граџан 3, Џукиќ 6, Петровски 1

Седмерци: 3/2
Иклучувања: 6 минути

Вардар Јуниор:
Кизиќ, Димов, Јанковски, Кукуловски 1, Нанов, Постолов, Карапалевски, Ѓорѓиев, Ќосевски 2, Гашоски, С. Крстевски 1, Анѓеловски, Мишевски 10, Атанасовски 6, Цветановски 3, Ставровски,

Седмерци: 4/2
Исклучувања 2 минути

В сабота од 17:30 часот во Битола, Еурофарм Работник ќе го пречека Берн Мури од Швајцарија во рамките на третото коло на ЕХФ Купот, а дербито со Пелистер е одложено за крајот на месецот.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48