b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_11_eurofarm_pobeda_2.jpg

Борец - Еурофарм Работник 17:41 (10:18)

Лидерот на табелата во Суперлигата, битолски Еурофарм Работник се врати со убедлива победа од гостувањето кај Борец во Велес, каде славеше со 18-41. Избраниците на Ѓорѓе Чирковиќ само се загреваа за битните натпревари со Берн и Пелистер следниот месец.

Борец:
Белчовски, Кочов 2, Илиевки 6, Крстовски, Јордановски 1, Костовски, Смилев, Петров, Ацов, Минов 3, Ристовски 3, Ристов 3

Седмерци: 2/0
Исклучувања: 6 минути

Еурофарм Работник :
Трaјковски, Чаневски, Ивановски, Ивановиќ 10, Ојлески, Маркоски, Петровски, Талевски 5, Чурлевски 5, Мемиќ, Џукиќ 5, Крстевски 5, Дрогришки, Граџан 4, Кузманоски, Пецаковски 1, Кузмановски 6, Кукоски

Седмерци: 4/3
Исклучувања: 2 минути

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48