b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_10_39696310092_fce4738fef_b.jpg

Селекторот на машката сениорска репрезентација г-дин Раул Гонзалез го објави списокот од 20 ракометари повикани за претстојниот собир на машката сениорска репрезентација за квалификациските натпревари против репрезентациите на Турција и Грција за ЕП 2020.

Повикани се дури пет ракометари од Еурофарм Работник, со што битолскиот суперлигаш се најзастапен меѓу клубовите кои го пополнуваат списокот на селекторот. На прозивката ќе се се јават: Гоце Ојлески, Филип Чурлевски, Филип Кузмановски, Никола Маркоски и Горан Крстески.

Собирот на ракометари е закажан за в понеделник во хотелот „Александар Палас“ во Скопје.

spisok so grcija1

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48