b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_10_eurofarm_-_prilep.jpg

Шести натпревар и шеста победа за Еурофарм Работник во Суперлигата. Попладнево во Битола беше совлдан тимот на Прилеп вo натпревар во кој избраниците на Ѓорѓе Чирковиќ водеа од првата до последната минута. Скоро сите ракометари кои добија шанса се запишаа во листата на стрелците.

Еурофарм Работник - Прилеп 2010  38-24 (20-9)

Спортска сала: „Боро Чурлевски“ - Битола. Гледачи: 800
Судии: Михајло и Методија Илиевски (Битола)

Еурофарм Работник:
Чаневски, Трајкоски, Кузманоски, Петровск, Ивановиќ 10, Ојлески, Марковски 1, Пецаковски 1, Талевски 7, Чурлевски 1, Мемиќ 2, Кузмановски 1, Кукоски, Крстевски 4, Граџан 3, Ѓукиќ 8

Седмерци: 1/0
Исклучувања: 2 минути

Прилеп 2010:
Талески 2, Димоски, Шуклески, Орданоски, Трајкоски, Ѓоргиевски 2, Јанески 4, Галев, Шокоски 8, Бозароски 3, Ангелоски 4, Чупетрески, Мачевалов 1,

Седмерци: 3/2
Исклучувања: 6 минути

Следува пауза во Суперлигата заради репрезентативните натпревари против Турција и Грција.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48