b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_10_42776834631_e2fe747321_b.jpg

Селекторот на Македонската сениорска репрезентација г-дин Раул Гонзалез го објави поширокиот список на 28 ракометари за претстојните квалификациски натпревари против репрезентациите на Турција и Грција за пласман на ЕП 2020 година.

Првиот квалификациски натпревар сениорите ќе го одиграат на 25 октомври (четврток) против репрезентацијата на Турција со салата „Боро Чурлевски” во Битола со почеток во 20:15 часот. Вториот натпревар против селекцијата на Грција ќе се одигра во градот Кожани, Грција со почеток во 18:30 часот на ден 28 октомври (недела).

На списокот на Раул Гонзалез се наоѓаат ракометарите на Еурофарм Работник: Гоце Ојлески, Никола Маркоски, Горан Крстевски, Филип Кузмановски, Филип Чурлевски и Милорад Кукоски.

список мкд ракомет

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com