b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_10_so_butel.jpg

Со победа во уште едно дерби на гостински терен, против Бутел во Скопје, екипата на Еурофарм Работник ја продолжи доминацијата во домашниот шампионат. Откако го совладаа тимот на Пелистер, а потоа и Пролет како гостин, ракометарите на Чирковиќ со извонредна дефанзивна партија не му дадоа надеж на новиот суперлигаш, Бутел.

Бутел - Еурофарм Работник 18-23 (9-14)

Спортска сала: „Антон Димитров“- Скопје. Гледачи: 500.
Судии: Дејан и Димитар Георгиевски (Скопје)

Бутел:
Панченко 1, Блажески, Трајковски, Василевски 1, Мајиќ 6, Лазаровски, Андовски, Младеновски, Стојановски, Георгиевски 1, Димовски 2, Спасовски, Мојсоски 2, Николов 1, Жегарац 1, Печенковски

Седмерци: 4/3
Исклучувања: 10 минути

Еурофaрм Работник:
Чаневски, Трајкоски, Граџан 2, Ѓукиќ 6, Кузманоски 3, Петровски 1, Ивановиќ, Ојлески 3, Марковски 3, Пецаковски, Талевски, Чурлевски, Мемиќ, Кузмановски 4, Кукоски 1, Дрогришки

Седмерци: 3/3
Исклучувања: 8 минути

Еурофарм Работник останува единствена екипа со максимален учинок во Суперлигата и единствен тим кој ги доби сите натпревари.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48