b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_10_eurofarm_pobeda_so_struga.jpg

Еурофарм Работник – Струга 34-16 (15-12)

Ракометарите на Еурофарм Работник со убедливи 34-16 славеа против Струга и останаа на врвот од досегашниот дел од сезоната во Суперлигата со максимални четири победи.

Гостите започнаа рамноправно, играа гол за гол со битолчани, но одлуката околу победникот падна на почетокот од вториот дел кога со две големи серии водени од Кузмановски и Ојлески, Еурофарм Работник стигна до победа од 18 разлика.

Спортска сала „Младост“ - Битола. Гледачи: 500
Судии: Дејан и Димитар Георгиевски од Скопје

Еурофарм:
Трaјковски, Чаневски, Ивановски, Ивановиќ 3, Ојлески 4, Маркоски 2, Петровски 1, Талевски 3, Чурлевски, Мемиќ 1, Џукиќ 5, Крстевски 1, Дрогришки, Граџан 1, Кузманоски, Пецаковски 1, Ф. Кузмановски 8, Кукоски 4

Седмерци: 3/3
Исклучувања: 6 минути

Струга:
Кизиќ, Ц. Кузмановски 6, Крстаноски, Петровски, Нацев, Тренчевски, Тсителишвили 5, Јанкулоски, Стојаноски, Трпчевски 2, Костески, Барлакоски, Бајрамоски 2, Мемед, Костоски, Арвелоди 1

Седмерци: 2/1
Исклучувања: 2 минути

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48