b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_07_vardar_-_eurofarm_2.jpg

Ракометарите на Еурофарм Работник ќе се вклучат во третото коло на ЕХФ Купот за сеѕоната 2018/19. Според денешниот костур на ова натпреварување на ЕХФ, македонскиот претставник заедно со германските екипи Фуксе Берлин, Хановер, Кил и Магдебург, шпанските Грањолерс, Куенка и Натурхаус Ла Риоха, Холстебро, Азоти Пулави, Татабања, Балатонфуреди, Сант Рафаел, ГОГ Гудме, Малме и Нексе Нашице ќе игра почнувајќи од третото коло.

Натпреварите од третото коло ќе се играат на 17/18 ноември и 24/25 ноември. Претходно ќе бидат одиграни две кола, од кои ќе произлезе ривалот на битолскиот суперлигаш. Второто коло ќе биде одиграно на 6/7 октомври и 13/14 октомври и тогаш ќе се знае против кој ривал ќе игра третата екипа од македонската суперлига за сезоната 2017/18.

Ако успее да го мине третото коло Еурофарм Работник ќе влезе во групите на ЕХФ Купот, кои започнуваат на 9/10 февруари 2019 година.

ehf cup mazi

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48