b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_06_4ki095gQ.jpeg

Продолжува процесот на формирање на тимот на Еурофарм Работник за следната натпрварувачка сезона. Клубот постигна договор за продолжување на соработката со уште двајца свои ракометари.

Милорад Кукоски се обврза на верност на уште една сезона и ќе остане да ја предводи одбраната на битолскиот суперлигаш. Стружанецот се врати од Романија во Битола и ги оправда очекувањата во својата прва сезона.

qgRLwTgg

Филип Чурлевски, кој игра на позицијата среден бек, во следните две сезони ќе го носи дресот на Еурофарм Работник. Така, клубот скоро целосно го заврши екипирањето за новата сезона која почнува оваа есен.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48