b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_06_euro4.jpg

Ракометниот клуб Еурофарм Работник го задржа костурот на екипата која две сезони по ред се избори за пласман во европските купови. Клубот ги продолжи договорите со пет ракометари од постоечкиот ростер. Голманот Филип Ивановски се договори уште четири сезони да го носи дресот на битолскиот суперлигаш, а Дејан Пецаковски на истек од договорот потпиша нов на уште една сезона.

Засилувањето од Одорхеи, Горан Кузманоски и во следните две сезони ќе го носи дресот на Еурофарм Работник, а уште две сезони во Битола ќе игра и интернационалецот од Босна и Херцеговина, Елмир Граџан.

Михајло Петровски, кој добро се вклопи во амбиентот по враќањето од Унгарија, потпиша договор на една сезона.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com