uo-na-rfm111-610x329.jpg

Денес во просториите на РФМ беше одржана ждрепката за следната сезона 2018/19, а повторно уште на стартот следи битолски дерби и дуел меѓу Пелистер и Еурофарм Работник.

Прво коло:

Пелистер - Еурофарм Работник

Бутел - Прилеп

Борец - Струга

Вардар Јуниор - Радовиш

Пролет - Охрид

Првото коло ќе се одигра на 15 или 16 септември, a титулата ја брани Вардар.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com