b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_06_IMG_4191.jpg

Македонскиот репрезентативец Никола Марковски од денес е нов член на РК Еурофарм Работник. Кружниот напаѓач се договори со управата на битолскиот клуб и ќе ја засили екипата која ќе ја репрезентира нашата земја во Европа.

Марковки е искусен ракометар, кој во нашата земја го носеше дресот на Вардар, Металург, Зомимак и Работнички, а во Романија минатата сезона настапуваше за Орошази.

28-годишниот Никола Маркоск е стандарден репрезентативец на Македонија. Неговиот договор е со важност до јуни следната година.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com