b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_06_IMG_4348.jpg

Македонскиот претставник во ЕХФ Купот, Еурофарм Работник денес потпиша двегодишен договор со десното крило Милан Џукиќ.

Поранешниот ракометар на Раднички од Крагуевац, Војводина од Нови Сад, Мешков Брест, Железничар од Ниш и повремен репрезентативец на Србија, во својата кариера има богато меѓународно искуство и голем број на освоени трофеи во националните првенства и Куп натпреварувањата.

Со Мешков Брест, Борац од Бања Лука и Војводина ја освоил двојната круна, а минатата сезона 32-годишниот Милан Џукич со Железничар го освои Купот на Србија и имаше просек од седум голови по натпревар. Ракометарот потпиша договор до крајот на следната сезона и ќе се јави на прозивката на стручниот штаб.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com