b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_06_35487995_10216042842052997_9077221919043878912_n.jpg

Капитенот на Еурофарм Работник, Игор Трајковски успешно беше опериран по кинењето на лигаментите од коленото и веднаш го започна својот процес на рехабилитација. Кружниот напаѓач на битолскиот клуб се повреди на крајот од сезоната и го очекува долг процес на рехабилитација.

Се предвидува долг период на опоравување и Трајковски повторно ќе се врати на терените следната сезона.

РК Еурофарм Работник му посакува брзо заздравување на својот капитен.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com