b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_05_metalurg_-_eurofarm_5.jpg

На последниот натпревар во плеј-офот на Суперлигата, Еурофарм Работник загуби од Пролет во Скопје со 22-19 во натпревар кој за битолскиот клуб немаше голема резултатска важност. Во груб натпревар загрижува повредата на ракометарот на Еурофарм Работник, Горан Кузманоски.

Пролет - Еурофарм Работник 22-19 (11-10)

Спрска сала: „Македонско сонце“ - Скопје. Гледачи: 200
Судии: Ѓорѓи Начевски и Славе Николов од Скопје

Пролет:
Кимевски, Коруновски, Кристо, Ф. Василевски 1, Јовчевски 5, Давитковски, Мајнов 2, А. Василевски 1, Ролевски, Гроздановски, Трајковски 4, Андоновски 6, Дамчевски, Стојановски, Манасков 3.

Седмерци: 3/3
Исклучувања: 8 минути

Еурофарм Работник:
Умовист, Чаневски, Ивановски, Ојлески, Д. Петровски, Пецаковски 5, Талевски 1, Чурлевски, Мојсоски 1, Мемиќ, Кукоски, Крстевски 1, Дрогришки 2, Граџан 5, Кузманоски 3, М. Петровски 1.

Седмерци: 1/1
Исклучувања: 12 минути

Во следната европска сезона Еурофарм Работник ќе ја претставува нашата земја во ЕХФ Купот.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Последни вести

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com