b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_05_metalurg_-_eurofarm_5.jpg

На последниот натпревар во плеј-офот на Суперлигата, Еурофарм Работник загуби од Пролет во Скопје со 22-19 во натпревар кој за битолскиот клуб немаше голема резултатска важност. Во груб натпревар загрижува повредата на ракометарот на Еурофарм Работник, Горан Кузманоски.

Пролет - Еурофарм Работник 22-19 (11-10)

Спрска сала: „Македонско сонце“ - Скопје. Гледачи: 200
Судии: Ѓорѓи Начевски и Славе Николов од Скопје

Пролет:
Кимевски, Коруновски, Кристо, Ф. Василевски 1, Јовчевски 5, Давитковски, Мајнов 2, А. Василевски 1, Ролевски, Гроздановски, Трајковски 4, Андоновски 6, Дамчевски, Стојановски, Манасков 3.

Седмерци: 3/3
Исклучувања: 8 минути

Еурофарм Работник:
Умовист, Чаневски, Ивановски, Ојлески, Д. Петровски, Пецаковски 5, Талевски 1, Чурлевски, Мојсоски 1, Мемиќ, Кукоски, Крстевски 1, Дрогришки 2, Граџан 5, Кузманоски 3, М. Петровски 1.

Седмерци: 1/1
Исклучувања: 12 минути

Во следната европска сезона Еурофарм Работник ќе ја претставува нашата земја во ЕХФ Купот.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48