b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_05_ohrid_-_eurofarm_2.jpg

Со домашна победа над Охрид, ракометарите на Еурофарм Работник се простија од домашните навивачи. Дури во финишот екипата на Илија Темелковски го скрши отпорот на жилавите охриѓани, кои се покажаа дури и подобро од предвидувањата.

Еурофарм Работник - Охрид 28-26 (14-14)

Спортска сала: „Младост“ - Битола. Гледачи: 1.000.
Судии: Димитар Митревски и Благојче Тодоровски од Битола.

Еурофарм Работник:
Ивановски, Умовист, Ристевски, Ојлески 6, Петровски, Пецаковски 4, Талевски, Чурлевски 2, Мојсоски 3, Мемиќ, Кукоски, Крстевски 1, Дрогришки 4, Граџан 4, Кузмановски 3, Петровски 1.

Седмерци: 2/2
Исклучувања: 10 мин.

Охрид:
Трајкоски, Колев, Ѓорѓиевски, Андоноски 5, Ивановски, Младеновски 4, Блажески 4, Ристески, Костов, Јанчев 2, Тасески, Кобетиќ 6, Андоновски, Димитриески, Димитријески 5.

Седмерци: 6/9
Исклучуања: –

Без разлика на исходот во последното коло, следниот викенд, Еурофарм Работник втора година по ред ќе ја претставува Македонија во европските Купови.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48