b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_05_metalurg_-_eurofarm_4.jpg

Ракометарите на Металург го совладаа Еурофарм Работник со 29-27 (13-12) и го осигураа второто место на табелата во плеј-офот. Во дуел во кој решаваа нијански, поискусната екипа на Јовиќ стигна до победата и вицешампионската титула.

Спортска сала „Автокоманда“ - Гледачи: 200
Судии: Славе Николов и Ѓорѓи Начевски (Скопје)

Meталург - Еурофарм Работник 29-27 (13-12)

Металург:
Томовски, Даниловски, Маџовски, Јагањац 7, Димитриоски 1, Токиќ 7, Шилегов, Танкоски 1, Серафимов, Кузмановски 5, Илиќ 2, Велковски 5, Пешевски 1, Гуглета, Лазаревски, Арсеновски

Седмерци: 8/3
Исклучувања: 2 минути

Еурофарм Работник:
Ивановски, Умовиц, Ојлески 2, Трајковски, Петровски, Пецаковски 4, Талевски, Чурлевски, Мојсоски 2, Мемиќ, Кукоски, Крстевски, Дрогришки, Граџан 11, Кузманоски 4, Петровски 4

Седмерци: 3/1
Исклучувања: 6 минути

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com