eurofarm_-_metalurg.jpg

Металург е вториот финалист во Купот на Македонија, откако вечерва го совлада тимот на Еурофарм Работник, со убедливи 28-21 (15-11). За разлика од претходниот дуел за бодови, овој пат Металург водеше од првата до последната минута и обезбеди место во натпреварот за титулата против Вардар.

Еурофарм Работник – Металург 21-28 (11-15)

Спортска сала: „Младост“ во Битола. Гледачи: 2.000
Судии: Ѓорѓи Начевски и Славе Николов од Скопје.

Еурофарм Работник:
Ивановски, Умовиц, Ојлески 2, Трајковски 2, Петровски, Пецаковски, Талевски, Чурлевски 1, Мојсоски, Мемиќ, Кукоски, Крстевски 1, Дрогришки 8, Граџан 4, Кузманоски 1, Петровски 2
Седмерци: 1/2
Исклучувања: 6 минути

Металург:
Томовски, Даниловски, Маџовски 1, Јагањац 5, Димитриоски 2, Токиќ 3, Шилегов, Танкоски, Серафимов 2, Кузмановски 5, Илиќ 1, Велковски 4, Пешевски 4, Гуглета, Лазаревски 1, Арсеновски

Седмерци: 2/2
Исклучувања: 8 минути

Финалето се игра в недела од 16.30 часот во спортската сала „Младост“.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com