b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_05_герфлор_бт.jpg

Новата подлога блесна во спортската сала „Младост“ во Битола и само часови ја делат од официјалното деби на завршниот турнир на Купот на Македонија во ракомет за мажи. Ракометната федерација на Македонија, двата битолски клуба, Пелистер и Еурофарм Работник се погрижија за максимални услови и ракометен празник во Битола.

Фајнл Фор турнирот во машка конкуренција ќе се игра во Спортската сала „Младост“ во Битола на 18 и 19 мај 2018 година. Полуфиналните натпревари на во петок (18 мај) ќе започнат од 16.30 и 19.15 часот, додека финалето во сабота ќе се игра од 16:.30 часот.

Куп на Македонија, Мажи – Спортска сала „Младост“, Битола

Полуфинале:

РК Еурофарм Работник – РК Металург

РК Вардар – РК Пелистер

Финале:
Сабота - 16.30

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48