b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_05_eurofarm_-_vardar.jpg

Еурофарм Работник за првпат во плеј-офот е поразен на домашен терен, откако очекувано капитулираше против првакот на Европа, Вардар. Фаворитот одигра колку што беше доволно за да запише нови значајни бодови во борбата за математичка потврда на титулата.

Еурофарм Работник - Вардар 22-39 (11-19)

Спортска сала „Младост“ - Битола. Гледачи: 2.000
Судии: Димитар Митревски и Благојче Тодоровски

Еурофарм Работник:
Умовиц, Ф. Ивановски, Ојлески 5, Трајковски 2, Петровски 1, Талевски 2, Чурлевски 2, Ивановски, Мојсоски, Мемиќ 1, Кукоски, Крстевски 3, Дрогришки 6, Граџан 4, Кузманоски 2, Петровски

Седмерци: 2/1
Исклучувања: 4 минути

Вардар:
Штербик, Стоилов 6, Поповски, Кристопанс 7, Мораес 1, Ѓоргевски, Карачиќ 3, Абутовиќ, Кањељас 3, Циндриќ 8, Чупиќ 4, Дибиров 4, Шишкарев 2, Борозан 1

Седмерци: 7/4
Исклучувања: 4 минути

Во следното коло Еурофарм Работник во директен дуел за втората позиција гостува кај Металург во Скопје.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48