b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_05_bitolsko_derbi_13.jpg

Ракометарите на Еурофарм Работник го совладаа Пелистер третпат по ред и ја потврдија градската доминација. Со одлично второ полувреме екипата на Илија Темелковски го потврди одличниот момент и покажа дека претходните победи во февруари и март не беа случајни.

Пелистер - Еурофарм Работник 27-29 (15-12)

Спортска сала „Младост“ - Битола. Гледачи: 2.000
Судии: Спаско и Глигор Ќаеви

Пелистер:
Рајичиќ, Брајуновиќ, Јовановски, Петров 1, Јагуриновски 7, Маџовски, Рајатовски, Чантурија 1, Димитровски, Чуриќ 2, Орјоканидѕе 6, Митревски 1, Н. Ивановски, Митиќ 3, Тодоровски, Везенкоски 5

Седмерци: 2/2
Исклучувања: 10 минути

Еурофарм:
Умовиц, Ф. Ивановски, Ојлески 2, Трајковски 2, Петровски, Талевски, Чурлевски, Ивановски, Мојсоски, Мемиќ, Кукоски, Крстевски 2, Дрогришки 6, Граџан 7, Кузманоски 4, Петровски 3, Мсквалидѕе 3

Седмерци: 2/1
Исклучувања: 12 минути

Со оваа победа Еурофарм Работник се зацврсти на втората позиција и во преостанатите четири натпревари ќе бркаат излез на европска сцена, а можеби и втора позиција.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48