b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_05_eurofarm_-_prolet_3.jpg

Ракометарите на Еурофарм Работник ја покажаа својата моќ и авторитетно го совладаа Пролет во рамките на петтото коло на плеј-офот на шампионатот на Македонија.

Еурофарм Работник - Пролет 33-20 (13-11)

Спортска сала: „Младост“ - Битола. Гледачи: 1.000
Судии: Глигор и Спаско Ќаеви од Скопје

Еурофарм Работник:
Ивановски, Умовист, Ојлески 6, Трајковски 1, Петровски 1, Талевски 1, Чурлевски 4, Мојсоски 3, Мемиќ, Кукоски, Крстевски 4, Дрогришки 3, Граџан 5, Кузманоски 4, Петровски 1, Мскaвилидзе.

Седмерци: 1/2
Исклучувања: 12 минути

Пролет:
Кимевски, Коруновски, Кристо, Ф. Василевски 1, Аларов, Јовчевски 1, Давитковски, Мајнов, А. Василевски 3, Ролевски 1, Трајковски 3, Андоновски 5, Џонов 1, Дамчевски 1, Стојановски, Манасков 4.

Седмерци: 4/5
Исклучувања: 12 минути

Во следното коло в среда се игра градското дерби меѓу Еурофарм Работник и Пелистер.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48