b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_04_ohrid_-_eurofarm_1.jpg

Ракометарите на Еурофарм Работник ја запишаа третата победа во четвртиот натпревар од плеј-офот на Суперлигата. Тие со водство во текот на сите 60 минути донесоа значајни три бода од Охрид.

Охрид - Еурофарм Работник 21-26 (12-15)

Спортска сала: СЦ „Билјанини извори“ - Охрид. Гледачи: 1.000
Судии: Исмаил Металари и Ненад Николовски од Скопје

Охрид:
Трајкоски, Колев, Ѓорѓиески, Андоноски 3, Ивановски, Младеновски 2, Блажески 4, Костов, Ристески, Спасовски, Јанчев 3, Тасески 2, Кобетиќ 7, Андоновски, Димитријески.

Седмерци: 3/5
Исклучувања: 10 минути

Еурофарм Работник:
Ивановски, Умовист, Ојлески 4, Трајковски, Пецаковски, Талевски, Чурлевски, Мојсоски 5, Мемиќ, Кукоски, Крстевски 2, Дрогришки 5, Граџан 5, Кузманоски 3, Петровски 2, Мсквилидзе.

Седмерци: 1/1
Исклучувања: 12 минути.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com