b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_04_eurofarm_-bergen_45.jpg

Ланскиот финалист на Купот, Еурофарм Работник е првиот полуфиналист на Купот на Македонија. Битолскиот суперлигаш е победник на групата во Битола, на која беше организатор, откако во еден ден запиша две победи.

Четвртфинална група

Прилеп - Еурофарм Работник, 21-36
Струга - Радовиш, 27-32

Еурофарм Работник - Радовиш 28-25
Ојлески 7, Дрогришки 5

Своите противниции Еурофарм ќе ги дознае овој викенд кога ќе бидат комплетирани двете скопски групи. Завршниот турнир на Купот на Македонија ќе се одржи на 19 и 20 мај.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com