b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_04_eurofarm_-_filingen_11.jpg

Ракометарите на Еурофарм Работник водеа во текот на целиот натпревар и пропуштија голема шанса да го победат вицешампионот Металург. Со примен гол од Јагањац со звукот на сирената, Металург се спаси од пораз во Битола.

Еурофарм Работник - Металург 27-27 (12-11)

Спортска сала: „Младост“ - Битола. Гледачи: 3000
Судии: Дејан и Димитар Георгиевски од Скопје

Еурофарм Работник:
Умовиц, Ивановски, Ојлески 2, Трајковски, Пецаковски, Талевски, Чурлевски, Мојсоски 2, Мемиќ 1, Кукоски, Крстевски 1, Дрогришки 10, Граџан 3, Кузманоски 4, Петровски 4, Мскхвилидзе.

Седмерци: 3/1
Исклучувања: 12 минути

Металург:
Томовски, Даниловски, Маџовски, Јагањац 5, Димитриоски 1, Токиќ 3, Серафимов, Кузмановски 6, Илиќ 5, Велковски 4, Пешевски 1, Палевски 1, Гуглета 1, Матијашиќ, Лазаревски, Арсеновски.

Седмерци: 5/4
Исклучувања: 8 минути

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com