b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_04_eurofarm_pres_konferencija.jpg

РК Еурофарм Работник ја покажува својата социјална и хумана страна и веќе донираше сума од 80.000 денари на Клиничката болница во Битола, како дел од својата стратегија воочи и после натпревари на кои е домаќин во плеј-офот.

„Управниот одбор на последната седница донесе одлука парите кои беа собрани од продажбата на влезниците за натпреварот Еурофарм Работник - Пелистер, во висина од 80.000 да се донираат на детското одделение при Клиничката болница во Битола“, рече спортскиот директор Бојан Стефановски.

Одлуката за донација му била доставена на директорот на Клиничката болница во Битола, Зоран Лазаров со кој било одлучено парите да бидат доделени на детското одделение при болницата.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com