b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_04_30713186_10215593377296659_7953448162746695680_n.jpg

РК Еурофарм Работник ги повикува своите навивачи и симпатизери на натпреварот од третото коло на плеј-офот на шампионатот на Македонија против Мталург в сабота од 18.30 часот. Ова е прво соочување сезонава со вицешампионот, кој во првите две кола забележа две победи против Пролет и Охрид.

Еурофарм Работник ќе настапи во скоро комплетен состав, со опоравениот Горан Крстевски и двете зимски засилувања Михајло Петровски и Горан Кузманоски. Натпреварот е убава можност за проверка на силите со учесник во СЕХА лигата и екипа со голема традиција во македонскиот ракомет.

Во првите две кола РК Еурофарм Работник забележа една победа и претрпе еден пораз. Приходот од натпреварот како и претходно ќе биде дониран во хуманитарни цели.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com