b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_03_vardar_-_eurofarm.jpg

Ракометарите на Еурофарм Работник парираа колку што можат, но сепак го претрпеа првиот пораз во плеј-офот на Супелригата. Избраниците на Илија Темелковски загубија од Вардар во Скопје со 38-29 во дуел во кој битолчани во вториот дел беа порамноправни за разлика од првиот дел.

Вардар - Еурофарм Работник 38-29 (18-8)

Спортски центар „Јане Сандански“ - Скопје. Гледачи: 300
Судии: Металари и Николовски (Скопје)

Вардар:
Штербик, Ѓорѓевски, Милиќ (5 одбрани); Стоилов 1, Недановски 2, Поповски 8, Кристопанс 7, Мораеш 2, Македа 4, Канељас, Чупиќ 2, Дибиров 2, Борозан 6, Војводиќ 3, Марсениќ 1

Седмерци: 2/2

Исклучувања: 4 минути

Еурофарм Работник: Умовиц, Ивановски; Ојлески, Трајковски, Пецаковски 2,Талевски 3, Чурлевски 4, Мојсоски 2, Мемиќ 2, Крстевски 1, Дрогришки 2, Граџан 5, Кумановски 2, Петровски 2, Мсквалидзе 4

Седмерци: 2/2

Исклучувања: 2 минути

По првите две кола екипата на Еурофарм Работник има една победа и еден пораз. Суперлигата продолжува на 21 и 22 април со натпреварите од третото коло.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com