b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_02_DSC_0862.JPG

По првиот натпревар од осминафиналето на Челинџ Купот, Филинген Берген го совлада Еурофарм Работник со 22-25 и стекна предност пред возвратниот натпревар.

Еурофарм Работник – Филинген Берген 22-25 (11-12)

Спортска сала „Младост“ - Битола. Гледачи: 3.000
Судии: Ди Доменико и Форнесие (Италија)
Делегат: Кенан Сиврикаја (Турција)

Еурофарм Работник:
Ивановски, Умовиц, Ојлески 2, Трајковски, Петровски, Пецаковски 3, Талевски, Чурлевски 1, Мојсоски 1, Мемиќ, Кукоски, Крстевски 6, Дрогришки 5, Граџан 4

Филинген Берген:
Јуричиќ, Квидсен 3, Матиќ 6, Стенквист 5, Лунде 1, Хелдал, С. Мосестад 3, Епланд, Вардал, Ф. Мосестад, Феркинштад 1, Јоханeсен 6

Реваншот се игра на 17 февруари во Норвешка.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com