b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_02_pres_eurofarm_rabotnik1.jpg

РК Еурофарм Работник со прес-конференција го најави натпреварот од осминафиналето на Челинџ Купот против Филинген Берген од Норвешка. На средбата со новинарите разговараа неколку ракометари и тренерот Илија Темелковски.

Михајло Петровски:

Берген е екипа која претставува типично скандинавска школа. Нивна најсилна страна се средниот и левиот бек. Верувам дека можеме да им се спротиставиме и да ги елиминираме. Со поддршка од трибините верувам дека оваа европска приказна да продолжи и понатаму.

Игор Трајковски:

Ја анализиравме играта на противникот и подготвени сме за првиот натпревар во Битола. Како капитен верувам во екипата и се надевам дека публиката ќе ни даде поддршка да оствариме предност воочи реваншот.

Еурофарм Работник - Филинген Берген

Сабота 10.02.2018 – 19.00 часот – спортска сала „Младост“ Битола

Судии: Марко ди Доменико и Лоренцо Форнасие од Италија.

Делегат: Кеан Сиврикаја од Турција.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com