b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_02_bergen_norveska.jpg

Европската куќа на ракометот ги одреди судиите за осминафиналниот натпревар од Челинџ Купот меѓу македонскиот претставник Еурофарм Работник и норвешкиот тим Филинген Берген.

Првиот натпревар се игра на 10 февруари во Битола со почеток во 19.00 часот,, а правдата ќе ја делат Марко ди Доменико и Лоренцо Форнасие од Италија. Делегат на натпреварот е Кеан Сиврикаја од Турција.

Возвратниот натпревар на 17 февруари ќе го судат летонските судии Вадимс Јаскинс и Едуардс Забко. Делегат на ЕХФ е Швајцарецот Беат Нагел. Натпреварот во Норвешка ќе се игра во терминот од 16.00 часот.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com