b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_01_eurodavos.jpg

Ракометарите на Еурофарм Работник денес ги започнаа тренинзите пред вториот дел на Суперлигата. Иако во преден план на ракометната јавност е Европското првенство, со мали исклучоци, Темелковски го имаше целиот ростер на располагање. Гоце Ојлески е со македонската репрезентација на континенталниот собир, а Мсквалидѕе во рамките на квалификациите за Светското првенство има натпревари со грузискиот национален тим.

Деновиве се очекува пристигнувањето на босанскиот интернационалец Граџан, кој ќе се приклучи на тренинзите. Екипата ќе работи во спортската сала „Младост“ и ќе одигра неколку пријателски натпревари на крајот од јануари. Целта е екипата да го дочека европскиот двомеч против норвешкиот Берген подготвена. Првиот натпревар од осминафиналето на Челинџ Купот битолчани го играат на 16 февруари во Битола, а седум дена подоцна се игра возвратниот натпревар во Скандинавија.

По првиот дел од Суперлигата, Еурофарм Работник презими на второто место со 28 бода.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com