b_640_480_16777215_00_images_vesti_2017_09_eurorad.jpg

Радовиш - Еурофарм Работник 17:28 (10:11)

По ремито во второто коло против Охрид, ракометарите на Еурофарм Работник во гости славеа против лидерот Радовиш со 17:28 (10:11). Екипата на Андон Бошковски одигра одличен натпревар, доминираше над ривалот и во вториот дел го скрши отпорот.

Првиот дел беше израмнет, па иако гостите постојано водеа, Мајиќ во самиот финиш постигна серија на голови за само -1 по 30 минути.

Но, изненадувањето Стефан Талевски со серија на голови го оддалечи тимот на Еурофарм Работник до финална победа од дури 11 разлика, Токму Талевски со 6 гола беше најефикасен во победничкиот табор, 6 гола даде и Лазае Мајнов, а во перфектниот колектив по 4 гола запишаа Златко Мојсоски и Гоце Ојлески.

Во поразениот табор, Марко Мајиќ постигна 6, а Борче Соколов додаде 5 гола.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48