b_640_480_16777215_00_images_vesti_2017_05_goce_kup_na_rm.jpg

РК Еурофарм Работник ја исполни своjата хумана мисија. Имено, по продажбата на билетите од полуфиналето и финалето на Купот на Македонија во ракомет, минатиот викенд во Битола, целиот приход од 182.000 денари е наменет за лекување на малито Гоце Марковски.

Средствата се веќе уплатени кај Гоце и се надеваме ќе му помогнат за неговото понатамошно лекување.

Спортот уште еднаш ја покажа својата хумана страна, а битолчани го потврдија големото срце.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48