b_640_480_16777215_00_images_vesti_2017_05_sala.jpg

Организаторот на завршницата на Купот на Македонија, ЕК Еурофарм Работник подготви наградна игра на полувремето од сите три натпревари кои овој викенд ќе се одржат во спортската сала „Младост“ во Битола.

На полувремето од секој натпревар ќе биде организирана наградна игра, а наградите за најсреќните се следните

1. Дрес од македонската ракометна репрезентација
2. Дрес од Еурофарм Работник
3. Пакет производи на Еурофарм

Организаторот го повикува љубителите на ракометот на полуфиналните мечеви во сабота од 17.30 и 20.30 часот и финалето в недела од 16.30 часот.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48