b_640_480_16777215_00_images_vesti_2017_05_goce_kup_na_rm.jpg

Организаторот на завршницата на ракометниот Куп на Македонија во машка конкуренција, Ракометната федерација на Македонија и РК Еурофарм Работник денес обелоденија дека приходот од билетите на полуфиналните и финалните натпревари од Купот овој викенд ќе замине во хуманитарни цели за помош на битолчанецот Гоце Марковски

Цената на полуфиналните билети е 100 денари за двата натпревари и 100 денари за неделното финале.

Имено Битолчанецот Гоце Марковски (роден декември 2003 година) беше опериран од тумор на мозок во почетокот на декември. Моментално е на ургентно пост-оперативно лекување во Германија во Универзитетската Клиника во Хале. Целокупниот износ на лекувањето е 50.000 евра поради што семејството има потреба од помош која e неопходна за покривање на сите
трошоци.

Ве молиме споделете ја информацијата и во зависност од Вашите можности, Ве молиме да донирате средства на следните сметки:

Денарска
Гоце Марковски – Битола
ж-ро сметка 530500020219122 при Охридска банка

Девизна
IBAN: МК075 3028 0005214009
SWIFT: OHRDMK22

-Донациски број за корисниците на Телеком 070 143-122

-Донациски број за корисниците на Оне.ВИП 143-487

Можете да донирате и преку следниот линк: https://www.gofundme.com/6v-help-goce-beat-tumor

Ви се заблагодаруваме на хуманоста.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48