b_640_480_16777215_00_images_vesti_2017_04_струпки_турнир.jpg

Ракометниот клуб Еурофарм Работник ова лето ќе учествува на Меѓународниот ракометен турнир во Струга, кој од 12 до 15 август по 45. пат ќе се одржи на игралиштето „Женска плажа“.

Битолскиот суперлигаш втора година по ред ќе настапи на турнирот во Струга, откако минатата сезона доби покана и одигра три натпревари по кои го освои петтото место. По вчерашната потврда дека Охрид првпат ќе игра на турнирот во новиот милениум, денес својот настап во Струга го потврди уште еден суперлигаш.

Останатите учесници ќе бидат познати во текот на наредниот период, а титулата од минатото издание во август 2016 година го брани францускиот второлигаш Шатр.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com