b_640_480_16777215_00_images_vesti_2017_04_senti_mokera.jpg

Македонскиот суперлигаш Еурофарм Работник го официјализираше договорот со младиот колумбиски ракометар Сантијаго Москера и тој е со важност до 1 јуни 2021 година.

Првиот ракометар од оваа колумбиска земја кој дојде да игра во Европа, го стави потписот на договорот со „фармацевтите“ и наместо до крајот на сезоната ќе остане четири години во најмладиот суперлигаш.

Москера е корпулентен млад ракометар кој се прилагодува на новата средина и претставува иднина на битолскиот клуб. Тренерот Бошковски му даде неколку минути на претходните мечеви од Суперлигата.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com