b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_11_iveee.jpg

Во целосно израмнето дерби Еурофарм Работник загуби од Пелистер со 20:21 од Пелистер. Спортски стручниот штаб на домашната екипа го призна поразот и им честита на гостите.

„Ракометарите на Пелистер ја заслужија победата и сакам да им честитам на истата. Загубивме добиен натпревар, исклучиво на наши грешки и наивни моменти. Ние ја преземаме одговорност и по анализата ќе видиме каде го загубивме натпревар. Добро и убаво е да се добие градското дерби, но ете Пелистер покажа повеќе во овие два натпревари, а ние одиме по нашата цел, место во плеј-офот. Имаме млада екипа, Чутура првпат игра во Битола, младиот голман Јовановски одлично бранеше, но затаивме во финишот. В сабота во Охрид ќе се обидеме да се поправиме“, изјави Иван Марковски.

В сабота Еурофарм Работник му гостува на Охрид, кого го совлада во драматичен финиш во Битола.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com