b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_10_davor_cutura.jpg

Еурофарм Работник од Битола денес доведе уште едно искусно ракометно име во своите редови. Искусниот лев бек од Србија, Давор Чутура потпиша за Еурофарм Работник до крајот на оваа сезона.

Чутура е искусен ракометар, кој во својата кариера го носеше дресот на Гранољерс, Бенфика и неколку клубови од Франција, а минатата сезона настапуваше во Катар.

Огненото крштевање Чутура ќе го има против Пелистер во мечот во кој Еурофарм Работник е домаќин во вторник во Битола.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com