b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_10_zarkov.jpg

Првенството на Македонија не дава можност да се навраќа на минатото, бидејќи веднаш следи нов предизвик, а за Еурофарм Работник, денес тоа е младиот состав на Вардар јунуор.

„Сакам да потенцирам дека јас и Иван сме целосно зад овој тим и имаме максимална доверба во момците. Точно е дека имаме падови и подеми, но тоа е нормално за една млада екипа како нашата. Ние имаме зацртана цел и одиме според планот. Верувам дека екипата ќе биде само подобра и дека вистинската класа ќе ја достигнеме во пролетните натпревари“, истакна Зарков.

Денес Еурофарм Работник од 15.00 часот ќе се сретне со Вардар Јуниор во првиот меч од 8. коло на Суперлигата.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com