b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_09_pecak.jpg

Ракометарот на Еурофарм Работник, Дејан Пецаковски успешно беше опериран вчера во Скопје, откако во август на струшкиот турнир ги скина лигаментите од коленото. Се чинеше дека со терапија ќе може да ја лекува повредата, но неопходен беше оперативен зафат.

Пецаковски го започна процесот на рехабилитација и се очекува во пролетниот дел од Суперлигата да им се стави на располагање на своите соиграчи во борбата за висок пласман.

Повремениот репрезентативец се врати од Тунис ова лето да го облече дресот на Еурофарм Работник.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com