b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_09_SDC12326.JPG

Во многу драматичен натпревар Еурофарм Работник го совлада Охрид со 18-17 и дојде до првите бодови во Суперлигата. Тренерот на победничката екипа по мечот ги сподели емоциите на битолските 60 минути.

„Игравме многу лошо, збркано, во грч, но сепак во вакви мечеви најважно е што покажавме карактер и што се се вративме за да победиме. Имаме многу уште да работиме, но верувам дека од натпревар во натпревар сега ќе играме само подобро. Имаме да учиме, бидејќи во Суперлигата нема лесни бодови, а ние како нов суперлигаш имаше многу потешкотии“, рече Иван Марковски.

Сезоната започна со половичен учинок за Еурофарм Работник, кој загуби од Пелистер и го совлада Охрид во првите две кола.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com