arsic 2

Ракометниот клуб Еурофарм Работник денес го претстави најновото засилување, голманот од Србија Игор Арсиќ. Се работи за искусен голман, кој настапувал во многу клубови, а во првата половина од минатата сезона го носеше и дресот на македонскиот суперлигаш Пелистер.

Арсиќ потпиша договор на една сезона и веднаш им се стави на располагање на тренерите Зарков и Марковски и право за настап има уште попладнево на натпреварот против Охрид во второто коло на Суперлигата.

arsic 1

Со ова засилување се добива на квалитет и конкуренција во тимот, а од клубот напоменуваат дека со доведувањето на Арсиќ не е завршен преодниот рок и постои можност за доведување на уште некој новајлија.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com