b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_09_SDC12326.JPG

Дојде време за првенствени мечеви за бодови и Еурофарм Работник е спремен за предизвикот. На денешната прес-конференција тренерот Иван Марковски го најави мечот од првото коло против Пелистер.

„Минавме добро подготовки, нестрпливи сме да почне официјалниот дел од сезоната. Очекувам пак да ја видам „реката“ на љубители на ракометот во нашиот град. Знаеме што значи Пелистер и колку навивачи има. Ние во нашиот клуб целосно сме дел од историјата на Пелистер, но сега сме дел од еден друг проект и верувам ова Еурофарм Работник е реалност за македонскиот ракомет. Ќе се обидеме да се наметнеме, да придобиеме многу симпатизери и навивачи со нашиот ракомет и професионалност. Мислам дека дербито ќе го решат нијанси, очекувам ракометна атмосфера и коректно однесување, па нека победи подобриот“, рече Марковски.

Мечот Пелистер - Еурофарм ќе се игра в петок од 20.00 часот во спортската сала „Младост“ во Битола.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48