b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_09_eurof1.jpg

Ракометниот клуб Еурофарм Работник ја продолжува својата кампања „Топка за секое дете“ и покажува да внимава на својата младинска школа, која пред неколку дена започна со работа.

eurof3

Денес секое дете од академијата доби нова топка од клупскиот спонзор „Kempa“. Ова е и промоција на новата опрема на „Kempa“, а и промоција на запишувањата на нови членови во Еурофарм Работник.

Сите заинтересирани момчиња кои сакаат да се запишат во академијата на Еурофарм Рабитник ќе можат да се запишат во вторник од 18.00 часот, в четврток во 18.00 часот и в сабота во 10.00 часот.

eurof4 Copy

Запишувања можат да се извршат на клупската веб страница и социјалните мрежи или на телефон 078 288-233 кај одговорниот тренер Божидар Мојсов.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48