b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_09_SDC12316.JPG

На неколку дена до почетокот на новата ВИП Супер лига, екипата на Еурофарм Работник донесе големо засилување во името на 24-годишниот повремен репрезентативец на Португалија, Серџо Енрике Монтеиро де Барош.

Брзото крило доаѓа од Спортинг Лисабон и денес беше претставен со дресот со број седум. Барош потпиша до крајот на сезоната и ќе биде од голема помош за екипата на Марковски и Зарков.

„Задоволен сум што дојдов во ракометна земја како Македонија. Тука ракометот се сака со голема пасија и верувам дека добро избрав. Запознав ракометни луѓе, ја познавам и екипата и едвај чекам да почне шампионатот“, рече на претставувањето Серџо Барош.

Португалецот настапи на еден натпревар на струшкиот турнир, а денес ќе биде дел од контролниот натпревар на Еурофарм Работник против Вардар Јуниор во спортската сала „Младост“. Неговиот прв официјален натпревар се очекува на 17 септември против Пелистер.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48