skola1.jpg

Од денес официјално почна со работа ракометната школа на Еурофарм Работник. Битолскиот суперлигаш располага со неколку години негувана школа, која во последните неколку години дава резултат на македонската сцена.

skola2

Школата ќе работи со професионални тренери кои се специјализарани само за работа со помлади категории и како и досега се очекува многу од младите категории на Еурофарм Работник.

Во претходните неколку години Еурофарм Работник даде кадетски репрезентативци на Македонија.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48