b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_09_dolic2.jpg

Новиот суперлигаш Еурофарм Работник потпиша договор со српскиот ракометар Милое Долиќ, кој игра на позицијата среден и лев бек.

Долиќ има 23 години, висок е 190 сантиметри и доаѓа од нишката школа. Минатата сезона настапуваше за Нирегиаза во унгарскиот шампионат, а има искуство од настапи и за Кониг Балмавујазороши.

Милое Долиќ настапи на Меморијалот „Миле Нешкоски“ во Прилеп и првите луѓе на клубот му понудија договор кој денес и официјално беше потпишан. Од Еурофарм Работник најавуваат дека во следните дена ќе доведат уште неколку нови ракометари.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48